svítilna Fenix LD05 High CRI+UV


svítilna Fenix LD05 High CRI+UV

Popis produktu

Max výdrž: 70 hod  Napájení: 2x AAA  Počet režimů:  Vodotěsnost: IP68 (ponor 2 m)  Barva světla: Teplá bílá (3000-4000 K), Ultrafialová (365-400 nm)  Světelný zdroj: Cree XQ-E  Hmotnost: 24 g 

Fenix LD05 V2.0 je


... zobrazit více

Značka/Výrobce: Fenix 

Běžná cena: 00


Cena: 989 přepočet

Zboží již není v nabídce.

Max výdrž: 70 hod  Napájení: 2x AAA  Počet režimů:  Vodotěsnost: IP68 (ponor 2 m)  Barva světla: Teplá bílá (3000-4000 K), Ultrafialová (365-400 nm)  Světelný zdroj: Cree XQ-E  Hmotnost: 24 g 

Fenix LD05 V2.0 je kompaktní LED svítilna ve tvaru pera napájená dvěma mikrotužkovými AAA bateriemi. Nabízí světelný tok až 100 lumenů (ANSI) a dosvit 54 metrů. Je osazená výkonnou LED Cree XQ-E s teplejším odstínem světla a vysokým indexem kvality podání barev CRI 90 (Color Rendering Index). Díky věrnému vykreslení barev se hodí například pro lékařská vyšetření. 

Navíc je osazena ultrafialovou LED o vlnové délce 365 nm a zářivým tokem 200 mW. Ultrafialové světlo umožní například rychlou kontrolu pravosti dokladů, bankovek a platebních karet. Dále slouží i ke kontrole čistoty nebo kvality materiálu či k forenzní analýze. Hlava a koncovka svítilny jsou vyrobeny z nerezové oceli a navíc je tato UV svítilna vybavena sponou pro nošení v kapse nebo na opasku. Díky délce 13,5 centimetrů a váze 30 gramů je LD05 ideální baterkou pro každodenní nošení (Everyday Carry - EDC). Průměrem 1,35 centimetru se hodí i pro osvětlování hůře přístupných míst. Vzhledem k jejím parametrům ji doporučujeme jako svítilnu pro lékaře, policisty a jako pracovní svítilnu.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametry Je použita výkonná LED Cree XQ-E HI Warm s teplejším odstínem světla, CRI indexem 90 a životností 50000 hodin a UV LED s vlnovou délkou 365 nm. Čtyři stupně výkonu: měřeno s NiMH 750 mAh akumulátory: 100 lumenů (2,15 hodiny) -> 25 lumenů (6,6 hodiny) -> 5 lumenů (36 hodin) -> UV 200 mW (7 hodiny). měřeno s alkalickými bateriemi: 100 lumenů (1,65 hodiny) -> 25 lumenů (7,8 hodiny) -> 5 lumenů (70 hodin) -> UV 200 mW (9 hodiny). Používá dvě mikrotužkové baterie (typ AAA - alkalické, lithiové či dobíjecí NiMH). Tyto baterie jsou levné a široce dostupné. Nejdelší dobu výdrže poskytnou lithiové mikrotužkové baterie Energizer L92 (vhodné zejména pro extrémní teplotní podmínky). Svítilna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu. Rozměry 13,5 cm (délka) x 1,35 cm (průměr). Váha 29,7 gramů (bez baterií). Vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku a nerezové oceli, odolný povrch - Type III hard anodized. Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metr. Prachotěsná a vodotěsná dle standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 30 minut). Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem. Kolimátor vytváří plynulý světelný kužel s dosvitem 54 metrů (730 cd). Pevná ocelová spona. Zapnutí a přepínání režimů koncovým spínačem. Součástí balení je náhradní o-kroužek a dvě jednorázové mikrotužkové baterie.

Použití  Pro zapnutí zmáčkněte vypínač umístěný na konci svítilny. Svítilna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu. Při zapnuté svítilně můžete kdykoliv měnit režimy výkonu namáčknutím tlačítka (přepínají se cyklicky: nízký - střední - vysoký - UV). Ochrana proti přehřátí - po 3 minutách provozu v nejvyšším režimu se výkon pozvolna sníží na 60 lumenů.

Upozornění

Nerozebírejte sami zapečetěnou část v hlavě svítilny, poruší se tím záruka.

Baterie vkládejte kladným pólem směrem k hlavě svítilny.

Vyndejte baterie ze svítilny pokud ji nebudete delší dobu používat nebo pokud jsou již vybité. Zamezíte tím vytečení baterií a následnému poškození přístroje.

Pokud se ochranné gumové kroužky po delší době používání jeví poškozené, vyměňte je. Kroužky je třeba také promazávat, aby nedocházelo k erozi gumy. Dodržováním těchto pravidel bude svítilna správně chráněna proti vodě.

Pokud svítilna bliká, nepřepíná na vyšší režimy výkonu či se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů:

Baterie jsou téměř vybité – vyměňte je. Hlava svítilny je povolená, dotáhněte ji. Kontakty uvnitř svítilny jsou zanesené – očistěte je vatičkou namočenou v alkoholu.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi pomůžeme

označené položky jsou povinné